Створення логотипу

Наскільки важливим є дизайн логотипу

В основі айдентики будь-якого бренду є логотип. Саме він визначає обличчя торгової марки, запам'ятовується насамперед і формує найглибші асоціації у голові споживача. Тому розробка логотипу є наріжним каменем, на якому грунтується побудова всього фірмового стилю компанії.

Що таке по-справжньому вдалий логотип

Насамперед, успішний логотип має працювати, тобто виконувати свої комунікаційні функції, а не бути просто гарною картинкою. Наскільки красивим чи стильним не був би логотип вашої компанії чи бренду, він виявиться на сто відсотків марним, якщо не буде відповідати наступним найважливішим критеріям:

ІНФОРМАТИВНІСТЬ. Перше та головне правило: якісний логотип заявляє основну ідею бренду, в ідеалі навіть розповідає цілу історію. Наприклад, надкушене яблуко Apple відсилає нас до осяяння Ісаака Ньютона, галочка Nike є образом крила давньогрецької богині перемоги Нікі, а чотири зв'язані кільця Audi символізують об'єднання в одну компанію фірм, що колись жорстко конкурували між собою.

ОРИГІНАЛЬНІСТЬ. Чим більш неповторний візуальний символ має ваша компанія або торгова марка, тим легше вам буде виділитися в конкурентному середовищі, щоб потім побудувати на цій основі унікальну айдентику бренду.

ВПІЗНАВАНІСТЬ. Можна створити унікальний і неповторний логотип, який буде дуже складним і незрозумілим, а тому погано впізнаваним. Само собою, таке лого не працюватиме. Хороший логотип повинен легко читатися на будь-якому типі поверхні, причому в ідеалі він повинен впізнаватись, навіть будучи намальованим аерозольною фарбою через трафарет.

УНІВЕРСАЛЬНІСТЬ. Правильний логотип має бути якомога універсальнішим, причому в усіх відношеннях. Він повинен добре виглядати як у кольорі, так і в ч/б, а також легко впізнаватись, будучи нанесеним через трафарет або, скажімо, способом тиснення. Крім того, якщо ваш бренд планує виходити на міжнародний рівень, тоді логотип не повинен викликати негативних емоцій у представників різних народностей через культурні відмінності.

Етапи створення логотипуІНФОРМАЦІЙНА ПІДГОТОВКА. Розробка логотипу починається з глибокого вивчення компанії чи бренду, або ж з розробки легенди бренду, якщо торгова марка лише готується до виходу на ринок. Враховується стратегія просування бренду, його легенда, ідея та місія. Також аналізується цільова аудиторія, щоб її реакція на логотип відповідала маркетинговим цілям. Нарешті проводиться ретельний аналіз айдентики конкурентів, адже виділитися на ринку – одне з головних завдань логотипу.


ДИЗАЙН ЛОГОТИПУ. Підбір відповідного образу майбутнього логотипу, вибір шрифтів написання текстової частини та безпосереднє відображення графічних елементів. Відбір кількох варіантів готового логотипу (3-10) залежно від технічного завдання, подання клієнту.


ДОРОБКА ФІНАЛЬНОГО ВАРІАНТУ. Після того, як замовник вибере фінальний варіант логотипу, відбувається його тестування у фокус-групах та доопрацювання з урахуванням отриманої інформації.


ІНТЕГРАЦІЯ У БРЕНДБУК. На підставі нового логотипу створюється опис фірмового стилю, або ж у разі ребрендингу зміни вносяться до вже готового брендбук.Як розраховується вартість розробки логотипу


Ціна питання – перше, чим цікавиться замовник перед тим, як замовити логотип. Як і в будь-якому іншому агентстві, у нас вартість розробки логотипу складається, перш за все, виходячи зі складності поставленого перед нами завдання. У будь-якому випадку, вартість складається після ознайомлення з компанією чи брендом, а також з урахуванням термінів виконання.

Найчастіше разом із створенням логотипу необхідно розробити фірмовий стиль та скласти брендбук, що відповідно підвищує вартість роботи, але при цьому комплексне замовлення завжди виявляється вигіднішим, ніж оплата кожного етапу роботи окремо.

Переваги співпраці з нами

Наші спеціалісти мають великий досвід у галузі маркетингових комунікацій та при цьому є по-справжньому творчими людьми. Ми гарантуємо креативність високого рівня без творчих криз та проблем у пошуках музи.

Ми ЗАВЖДИ пропонуємо замовнику БАГАТО варіантів, не залишаючи при цьому клієнта віч-на-віч з проблемою вибору. Наші пропозиції завжди супроводжуються аргументами та коментарями фахівців.

Ми цінуємо як свій час, так і час наших клієнтів, тому воліємо виконувати роботу в максимально стислий термін. Замовити логотип у нас означає отримати креативну айдентику швидко, якісно і за розумною ціною!